Ak obličky strácajú schopnosť plniť svoje funkcie, hovoríme o chronickom ochorení obličiek. Toto ochorenie často prichádza nepozorovane, nie je sprevádzané bolesťou. Pacienti s vysokým krvným tlakom, cukrovkou, častými zápalmi obličiek alebo zlou životosprávou majú vyššie riziko vzniku tohto chronického ochorenia, ktoré môže viesť až k zlyhaniu obličiek.

Zistite možnosti liečby

 • Správnou diétou v kombinácii s vhodnými doplnkami stravy môžete dialýzu oddialiť úplne, alebo o niekoľko rokov.

  Zistite viac
 • Dialýza je typ liečby, ktorá nahradzuje činnosť obličiek, ktoré prestali vykonávať príslušné funkcie. Čistí krv od odpadových látok, vody a od nadbytočných solí, ktoré sa v nej nahromadia kvôli poruche funkcie tohoto orgánu. Dialýza funkciu obličiek iba nahradzuje, ale žiadnym spôsobom nelieči.

  Zistite viac
 • Transplantácia obličiek je chirurgický zákrok, pri ktorom je človeku s nefunkčnými obličkami voperovaná oblička nová, ktorá plne nahradzuje všetky funkcie pôvodných obličiek.

  Zistite viac

Napíšte nám

NAPÍŠTE NÁM

 • Odkiaľ ste sa o nás dozvedeli?

 • Jsem


PORADŇA ODBORNÍKA

Otázka: Eva , 23.1.2019
Mam 1 ľavú ladvinu liečim sa u nefrologa mám vysoky kreatín in 173,0+drzim diétu kto mi pomôže ako ju držať keď bielkovi ...

Odpoveď: Eva! To, že máte jednu obličku neznamená, že musíte mať špeciálnu diétu. Závisí to od stavu tej druhej obličky, to cez ...

Vstúpiť do poradne

Novinky

Naozaj máte všetky informácie?

Pýtajte sa predovšetkým sami seba, či máte všetky potrebné informácie.

Ak nemáte dostatok informácií, pýtajte sa svojho ošetrujúceho lekára alebo využite našu poradňu .

© 2016 Diéta pri chronickom ochorení obličiek